یکشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۰

فرماندار قزوین:

آغاز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی قزوین در مجلس از دهم آذرماه

فرماندار قزوین گفت: ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مردم از حوزه انتخابیه قزوین، البرز و آبیک در مجلس همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح فردا آغاز می‌شود.

به گزارش پیام شهر؛ محمد شفیعی در نشست با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: سال ۹۸ کشور به مدت ۳۰۰ روز درگیر انتخابات است و از زمان آغاز عملیات ثبت‌نام و شروع عملیات تا شروع رای‌گیری ۱۸ فرایند در قالب روزشمار دارد.

او با بیان اینکه این فرآبند دارای ضوابط معین در قالب قانون است، افزود: در شهرستان قزوین که با البرز و آبیک یک حوزه انتخابیه است، ۱۶ کمیته تشکیل شده است و در زمان ثبت‌نام داوطلبان به منظور جلوگیری از راه‌اندازی کارناوال و هیاهو، هر داوطلب می‌تواند فقط با پنج تا هفت نفر از همراهان خود حضور یابد و به مدت ۳۵ دقیقه ثبت‌نام خود را انجام دهد.

فرماندار قزوین تصریح کرد: ثبت‌نام داوطلبان از ساعت ۸ صبح فردا دهم آذرماه آغاز می‌شود و تا یک هفته تا ساعت ۱۸ هر روز ادامه می‌یابد.

شفیعی اضافه کرد: در دوره دهم انتخابات مجلس ۹۷ نفر برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده بودند که ۳۳ نفر پا به عرصه رقابت نهایی گذاشتند و دوره نهم تعداد ثبت‌نام‌کنندگان ۴۸ نفر بود؛ اما امسال پیش‌بینی می‌شود تعداد داوطلبان بیشتر از دوره‌های گذشته باشد.

او خاطرنشان کرد: هر داوطلب از روز ثبت‌نام خود باید دقت کند خارج از هفت روز مهلت قانونی، تبلیغات آشکار نداشته باشد و در صورت گزارش چنین مواردی به هیأت اجرایی، بازرسی و نظارت، موضوع مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

این مسئول با تاکید بر ممنوعیت استفاده از بیت‌المال و اموال عمومی برای تبلیغات داوطلبان ادامه داد: از تاریخ دوم دی‌ماه ۹۸ هیچ مسئولی مجاز به حضور در مراسمی نیست که شائبه طرفداری از شخص خاصی در انتخابات ایجاد کند.

شفیعی درباره مراجعات مردم برای پیگیری یارانه کمک معیشتی گفت: روزانه ۵۰۰ نفر از روستاییان برای این کار به فرمانداری مراجعه می‌کنند که با جمع‌آوری اطلاعات آنان به این موضوع رسیدگی می‌شود.

تصاویر مرتبط