یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۳

استاندار قزوین خبر داد؛

افتتاح و بهره‌برداری ۷۴۸ پروژه در قزوین طی دهه فجر

استاندار قزوین از افتتاح و بهره‌برداری ۷۴۸ پروژه با ۹ هزار و ۶۸۵ میلیارد ریال اعتبار در این استان طی دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش پیام شهر؛ هدایت‌اله جمالی‌پور در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۷۴۸ طرح در بخش‌های مختلف استان از جمله امور اقتصادی، زیربنایی و... با ۹ هزار و ۶۸۵ میلیارد ریال اعتبار افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

او افزود: این طرح‌ها ۳هزار و ۲۲۶ مورد اشتغال ایجاد می‌کند و میانگین مدت اجرای آنها ۱۲ ماه است.

استاندار قزوین افتتاح طرح‌هایی از جمله ۱۱ طرح صنعتی، ۴۲۵ واحد مسکن مهر، گازرسانی به حدود ۱۰۰ روستا، ساختمان مرکزی شرکت گاز، نیروگاه ۲ مگاوات خورشیدی، پروژه‌های نوین آبیاری به مساحت دو هکتار و افتتاح پست برق ۶۳ کیلوولت معلم‌کلایه را از پروژه‌های شاخص دهه فجر نام برد.

استاندار قزوین در پاسخ به سئوال خبرنگار پیام شهر درباره مشکلات ناشی از خلا قانون مدیریت یکپارچه شهری، بیان کرد: در شرایط اقتصادی فعلی باید پروژه‌ها با اولویت‌بندی‌های درست و بدون موازی‌کاری اجرا شود و مدیریت واحدی برای این کار وجود داشته باشد.

جمالی‌پور در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی بر وجود جلسات بدون خروجی و بازدیدهای تشریفاتی از واحدهای صنعتی اضافه کرد: بازدیدها را بدون تشریفات انجام می‌دهیم و درباره جلسات نیز در ابتدای هر جلسه مصوبات جلسات پیشین را مرور و پیگیری می‌کنیم؛ چه اینکه معتقدیم جلسات و کارگروه‌ها نباید شعاری باشد و این مشی ماست.

او توسعه سرمایه‌گذاری و فعال کردن ظرفیت‌های اقتصادی با رویکرد منابع موجود در استان را رویکرد جدی خود عنوان و بیان کرد: تبدیل شدن قزوین به قطب قطعه‌سازی، پوشاک و فعالیت‌های دانش‌بنیان از دیگر اهداف ماست و کشاورزی نیز از مهم‌ترین اولویت‌های استان به شمار می‌رود.

این مسئول تصریح کرد: کلیت مدیران استان مدیران خوبی هستند و پایش مدیران صورت گرفته است که در آینده اجرایی می‌شود.

جمالی‌پور ادامه داد: قزوین استانی است که در حوزه توسعه، نامتوازن است و برای مثال در حوزه درمان و دیگر حوزه‌ها مشکل داریم؛ البته نباید شرایط سخت بودجه‌ای دولت را نادیده گرفت.

او افزود: دخالت غیرقانونی در تصمیمات مدیریت شهری مردود است و با شوراهایی که در امور شهرداری‌ها دخالت بیجا کنند یا از بیت‌المال سوءاستفاده کنند برخورد می‌کنیم.

استاندار قزوین تاکید کرد: اولویت ما در استان برخورد با فساد است اما باید شان و آبروی افراد حفظ شود و به راحتی به افراد اتهام وارد نشود.

جمالی‌پور در پاسخ به انتقاد خبرنگاری مبنی بر صدور مجوز برای سایت جدید پسماند در استان گفت: سایت جدیدی برای دفع پسماند استان قرار نیست راه‌اندازی شود و فقط در حوزه صنعتی در همان مکان یک واحد مقرر شد.

او درباره مشکل نبود بیمارستان در شهر الوند و مشکلات مردم این شهر تصریح کرد: قسط نخست بیمارستان رحیمیان به صاحبان آن پرداخت شد و این مرکز به بخش دولتی واگذار می‌شود تا نگرانی مردم الوند از این نظر از بین برود.

این مسئول دولتی در پاسخ به انتقادی مبنی بر آلایندگی شدید نیروگاخ شهید رجایی خاطرنشان کرد: با مشکل کمبود گاز مواجه هستیم و نیروگاه به این دلیل از سوخت آلاینده‌تری استفاده می‌کند.

جمالی‌پور همچنین درباره خط لوله گاز که که از نزدیکی اماکن مهم شهر قزوین می‌گذرد، تاکید کرد: اصرار داریم این خط لوله جابه‌جا شود و برای این کار فشار روی مسئولان مرتبط گذاشته‌ایم که مسیولان هم در حال پیگیری هستند؛ البته هزینه‌های زیادی دارد که باید تامین شود.

تصاویر مرتبط