یکشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۳

مدیرکل صداوسیمای قزوین خبر داد؛

پخش حدود ۱۱ هزار دقیقه برنامه با موضوع دهه فجر و انتخابات در قزوین

مدیرکل صداوسیمای قزوین از پخش ۱۰ هزار و ۹۵۹ دقیقه برنامه با موضوع دهه فجر و انتخابات مجلس دوازدهم از صدا و سیمای استان خبر داد.

به گزارش پیام شهر؛ سعید انبارلویی در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: امسال به دلیل نزدیکی دهه فجر و همچنین انتخابات به عنوان بزرگترین رویداد سیاسی و نخستین انتخابات پس از صدور بیانیه گام دوم انقلاب برنامه‌ها ویژه‌تر اجرا خواهند شد.

او با اشاره به وظیفه رسانه‌ها در انعکاس اخبار این رویدادها افزود: عمده فعالیت صداوسیمای مرکز استان برای دهه فجر، انعکاس فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در اخبار و برنامه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی است.

مدیرکل صداوسیمای قزوین ادامه داد: ۹۶۰ دقیقه در سیما و ۶۶۰ دقیقه در رادیو برنامه‌سازی و پخش برنامه در دهه فجر صورت می‌گیرد و از شب دوازدهم بهمن‌ماه هر شب به مدت ۳۰ دقیقه برنامه با موضوع دهه فجر پخش می‌شود.

انبارلویی با بیان اینکه برای انتخابات نیز در دو قالب تبیینی و تشریحی برنامه پخش خواهد شد، اضافه کرد: ۳ هزار و ۵۷۹ دقیقه در سیما و ۵ هزار و ۷۶۰ دقیقه در رادیو برنامه پخش می‌شود.

او تصریح کرد: ۱۲ دقیقه موسیقی توسط شاعران استانی و هنرمندان ساخته و پخش خواهد شد و در برنامه‌های هتری تاکید بر استفادا از توان هنرمندان بومی استان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: برنامه "ملت ایران، خانه ایران" نیز برای انتخابات ضبط و پخش می‌شود و تلاش بر این است که برنامه یاد شده تمام ابهامات و پرسش‌های افکار عمومی درباره انتخابات را با حضور کارشناسان و قشرهای مخالف پاسخ دهد.

انبارلویی با اشاره به اینکه در رادیو نیز برنامه‌ای مختص افراد مختلف با حضور کارشناسان بیان کرد: برای روز انتخابات نیز به دلیل نیاز به اطلاع‌رسانی لحظه‌ای دو برنامه مهم با ۱۵ ساعت برنامه با مشارکت ۱۷ دفتر خبری صدا و سیما در سطح استان در دستور کار است.

او با بیان اینکه برای انتخابات یک جریان‌سازی مثبت در این مرکز انجام می‌شود، ادامه داد: برنامه‌ای با عنوان "کاروان سرنوشت" با هدف تحقق این هدف تهیه و پخش می‌شود.

تصاویر مرتبط