شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۰

مدیرکل امور روستایی استانداری:

دهیاران تبلیغات انتخاباتی نکنند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین، ورود دهیاران به فعالیت‌های انتخاباتی را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش پیام شهر؛ اکرم نجفی در نشست خبری به مناسبت روز روستا و عشایر اظهار کرد: پیگیری هر آنچه در حوزه روستاها اتفاق می‌افتد برعهده اداره‌کل امور روستایی است و برنامه‌ریزی و نظارت بر فعالیت دهیاری‌ها نیز جزو وظایف این اداره‌کل به شمار می‌رود.

او افزود: ۱۰۶ پروژه روستایی این هفته با ۲۴۲ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد که برق‌رسانی و افتتاح فضاهای ورزشی روستایی از آن جمله است.

این مسئول با اشاره به وجود ۷۶ روستای با جمعیت بالای هزار نفر در استان ادامه داد: از این پس دهیاران روستاهای بالای هزار خانوار تمام‌وقت می‌شوند و دهیاری‌ها هم می‌توانند جذب نیرو داشته باشند.

او درباره دفع پسماند روستایی بیان کرد: پسماند تمام روستاهای ۱۰ بخش استان به جایگاه محمدآباد منتقل می‌شود و برای روستاهایی که فاقد این امکان هستند ساخت جایگاه مشترک در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل امور روستایی استانداری با اشاره به پرداخت تسهیلات بخش روستایی تصریح کرد: بیش از ۶۰ درصد تسهیلات روستایی مربوط به بخش کشاورزی و بقیه مربوط به صنایع دستی، سلامت و... بوده است.

نجفی، همچنین با اشاره به مهاجرت میان روستا و شهر گفت: ملاک ما برای مهاجرت از روستا به شهر سرشماری است که باید تا انتخابات ۱۴۰۰ صبر کرد اما اکنون در کشور گفته می شود که روند مهاجرت متوقف شده است.

او تصریح کرد:  اینکه آیا روند مهاجرت، معکوس شده یا خیر، منوط به اعلام آمار سرشماری است.

نجفی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس بیان کرد: ورود دهیاران به حوزه تبلیغات و تلاش برای جلب نظر مردم به سوی یک نامزد خاص انتخاباتی ممنوع است.

تصاویر مرتبط