پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۱

سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوین:

سردار شهید سلیمانی یک فرد نبود، او یک ملت بود

قبر من ساده باشد، مثل دوستان شهیدم. بر آن کلمه «سرباز قاسم سلیمانی» بنویسید نه عبارتهای عنوان دار!"

حاج قاسم سلیمانی، سرداری از جنس مردم بود، به علت پرهیز از ورود به مجادله‌های سیاسی و حفظ جایگاه فراجناحی اش، بین تمامی جریان‌های سیاسی و سلایق فرهنگی و اجتماعی ایران محبوبیت ویژه‌ای داشت.

حاج قاسم سلیمانی، تنها یک فرد نبود، بلکه یک سرمایه اجتماعی منحصر به‌فرد محسوب می‌شد.

اخلاص، صداقت و تواضع حاج قاسم در میان مسئولان نظام کم نظیر و امانتداری و صداقتش مثال زدنی بود، اگر به سیر زندگی سردار سلیمانی نگاه کنیم، می‌بینیم که ایشان از آغاز زندگی خود تا شهادت که به واقع حیات جاویدان است، در مسیر مجاهدت و حضور در سخت‌ترین صحنه‌ها گام برداشت.

راه سلیمانی زنده است، نه فقط در حافظه تاریخی ایران؛ بلکه در قلب عاشقان میهن و اگر سلیمانی را از دست دادیم هزاران سلیمانی راه و اندیشه او را دنبال خواهند کرد.

 ایشان را مصداق بارز «امهً وسطاً لتکونوا شهداء» می دانم؛ او مشتاق شهادت بود و چون شهدا زیست و چه نیکو گفت که شهید قبل از شهادت، شهید می‌شود.

افتخار این را داشتیم تا به پاس رشادت ها و فداکاری های این فرمانده بزرگ و سردارایرانی اسلام، در قزوین یکی از معابر اصلی شهر را به نام این شهید بزرگوار مزین کنیم تا نام سردار دلها بر تارک این کهن شهر شهید پرور و دیار شهیدان رجایی و بابایی بدرخشد.

مردم عزیزمان مثل همیشه با قدرشناسی از خادمان این سرزمین پرگهر نشان دادند که راه شهیدان ادامه دارد و اینک وظیفه خدمتگزاران به مردم و نظام و ادامه راه آن شهید بزرگوار، این است که تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم، گره‌گشایی و رفع معضلات آنان متمرکز کنیم.

 

 

 

تصاویر مرتبط