پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۱

حکمت اله داودی، رییس شورای اسلامی شهر قزوین:

شهید سلیمانی محبوب قلوب و حافظ امنیت بود

با توجه به فرمايشات گوهربار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که فرمودند "شهادت هنر مردان خداست" می‌توان گفت؛ شهید سلیمانی به حق برای صلح می‌جنگید و دلیرانه در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب و پاسداری از ارزش‌های والای اسلام جنگید و بدون هراس از دشمن در این مسیر پا نهاد و در نهایت نیز در راهی که انتخاب کرده بود جانفشانی کرد.

سردار سلیمانی یک نابغه نظامی بود و به دانش رزم اشراف کامل داشت. همچنین روحیه سلحشوری و جنگندگی سردار سلیمانی قابل ستایش بود و در نبرد با دشمنان با بی باکی و در نهایت شجاعت وارد میدان می شد. در واقع چنین روحیه ای انگیزه و توان نیروها را نیز صدچندان می‌ساخت و همین روحیه او بود که موجب شد تا نشان ذوالفقار که بالاترین نشان نظامی کشور است از سوی فرماندهی معظم کل قوا به سردار سلیمانی اعطا شود.

علاوه بر این، اخلاص، ارادت به اهل بیت، سخت‌کوشی، داشتن نظم و انضباط و دقت در امور، برخورداری از بیان تأثیرگذار، سنجیدگی و تدبیر در امور، سادگی و صفا، خوش‌خویی و مردمی بودن از دیگر ویژگی های سردار سلیمانی به شمار می‌رود.

سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی نه تنها مایه عزت و افتخار ایران، بلکه تمامی مسلمانان و مستضعفان تحت ستم و سیطره استکبار و صهیونیسم جهانی بود و نمونه عیني "اشداء علي الكفار رحماءبينهم" بود.

شهید سلیمانی محبوب قلوب و حافظ امنیت بود و داعش را به ‌زانو درآورد و حکومت داعش را سرنگون کرد و دلیل شهادت ایشان توسط آمریکایی‌ها این بود که آمریکا خودش تروریست و حامی تروریست است.

هرچند شهادت این فرمانده بزرگ مقاومت که آرزوی قلبی او بود،  ضایعه بزرگی برای جهان اسلام به شمار می‌رود؛ اما به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران "هر پرچمی که از دست توانای سرداری بیفتد، سردار دیگری آن را برخواهد داشت". حقیقت این است که با شهادت سرداران بزرگی که تاکنون این ملت تقدیم کرده نه تنها خدشه ای در حرکت نیروهای مسلح و توانمندی های دفاعی کشور پیش نیامده است؛ بلکه خون جدیدی در رگ های رزمندگان اسلام تزریق شده است.

ما شخصیت های تاثیر گذار زیادی در تاریخ  معاصر داریم؛ اما در چنین زمانی فردی به تاثیرگذاری  سردار سلیمانی وجود نداشته است؛ نوع به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، نوع زندگی و نوع تبعیت شان از مقام معظم رهبری، نحوه برخورد شان با مردم و نوع پایداریشان در مقابل دشمن از ویژگی‌های ممتاز ایشان به شمار می‌رود که مجموع این ویژگی‌ها بر محبوبیت و تأثیرگذاری سردار سلیمانی افزوده است.

به جرأت می توان گفت؛ تاریخ مجاهدت این سردار سرافراز را در مبارزه با تروریسم و مستکبران و زدودن آثار داعش از خاورمیانه از یاد نخواهد برد و دشمنان بدانند"شهید سلیمانی" به مراتب قوی‌تر از "قاسم سلیمانی" است و همه مردم ایران نیز مانند یک قاسم سلیمانی راه او را  ادامه خواهند داد.

 

 

 

 

تصاویر مرتبط