سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۸

مستمری بگیران بهزیستی قزوین بیشتر شدند

مدیرکل بهزیستی قزوین از وجود ۲۱ هزار مستمری‌بگیر بهزیستی در استان خبر داد و گفت: این آمار نسبت به سال‌های گذشته رشد داشته است.

به گزارش پیام شهر؛ علیرضا وارثی در نشست خبری به مناسبت هفته بهزیستی اظهار کرد: در سه سال اخیر، هویت و اطلاعات ۲۴ هزار و ۶ نفر معلول در سامانه ثبت شده است؛ در حالی که سال ۹۵ این تعداد، ۱۸ هزار نفر بود.

او افزود: مستمری‌بگیران در سال ۹۵ تعداد ۵هزار نفر بودند و امسال بیش از ۲۱ هزار نفر تحت پوشش مستمر و ۱۸ هزار نفر معلولان هستند که هم از نظر تعداد هم ریالی رشد داشته‌ایم.

مدیرکل بهزیستی قزوین با بیان اینکه در پیشگیری از معلولیت کارهای اساسی انجام شده است، ادامه داد: در غربالگری ژنتیک بیش از ۸هزار نفر در سال گذشته زیر پوشش قرار گرفتند که ۲۴۳ نفر ژن معیوب شناسایی شدند و ۶۳ مورد کمک به سقط درمانی و پیشگیری از تولد فرزند معلول صورت گرفت.

وارثی تصریح کرد: سال ۹۷ تعداد ۴۴ هزار و ۷۱۸ نفر سنجش بینایی و شنوایی شدند که  یک هزار و ۴۷۹ نفر مبتلا به بیماری چشمی و ۳۷۳ نفر آمریوب مبتلا به کم‌شنوایی بودند.

او در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در مراکز مشاوره اقبال عمومی مردم به مراکز زیاد شده است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۳ هزار و ۷۲۵ نفر تماس با سامانه مشاوره تلفنی بهزیستی به شماره ۱۴۸۰ تماس گرفتند.

مدیرکل بهزیستی قزوین همچنین از رشد ۵۴ درصدی پذیرش در مراکز آسیب‌های اجتماعی طی سال ۹۷ نسبت به ۹۶ خبر داد و گفت: آمار تماس با اورژانس اجتماعی نیز ۳۵۹ درصد رشد یافته است.

وارثی اضافه کرد: افزایش آمار موجود در زمینه آسیب‌های اجتماعی، دلیل بر رشد آسیب‌ها نیست بلکه دلیل بر ثبت آسیب است زیرا قبلا به اندازه اکنون ثبت نمی شد.

تصاویر مرتبط