دوشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۲۸

فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان:

اصحاب رسانه امروز رزمندگان خط مقدم جنگ نرم و آگاهی‌بخشی هستند

اصحاب رسانه باید فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) را در میان خود ببینند، ما برای حرکت به رسانه‌ها نیاز داریم زیرا امروز سروکار ما با افکار و اندیشه انسان‌ها است و تبیین‌کننده و شکل‌دهنده آن رسانه‌ها هستند.

به گزارش پیام شهر قزوین، سردار رسمتعلی رفیعی‌آتانی فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین، با بیان این مطلب در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: اصحاب رسانه امروز رزمندگان خط مقدم جنگ نرم و آگاهی‌بخشی هستند، لذا ما اصحاب رسانه را ابزار نمی‌دانیم، بلکه آن‌ها را پیوند ناگسستنی سپاه و ملت می‌دانیم؛ از همین رو برای پیشرفت اهداف متعالی ملت و برای تنفس راحت جامعه و حرکت در مسیر تحقق اهداف انقلابی به رسانه‌ها نیاز داریم.

فرماندۀ سپاه صاحب‌الامر(عج) اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولود انقلاب است، لذا باید دانست این نهاد برای انقلاب و فرزند ملت ایران است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، سپاه را مولود نیازها و ضرورت‌های انقلاب اسلامی خواند و افزود: در دوران تثبیت انقلاب اسلامی، کشور آبستن حوادث خطرناکی بود، گروه‌های تروریستی، تفاله‌های رژیم سابق در کنار طراحی آمریکای جنایت‌کار باعث آشوب در خیابان‌های تهران و ایجاد غائله در گنبد، کردستان، سیستان و آذربایجان شد، اما فرزندان معنوی امام(ره) در این برهه وارد صحنه شدند و گفتند ما از انقلاب پاسداری و حفاظت می‌کنیم.

این فرماندۀ سپاه عنوان کرد: فرزندان ملت در سپاه آمادۀ شهادت هستند تا از ملت حفاظت و پاسداری کنند، لذا ما در راه رسیدن و تحقق آرمان‌ها حاضریم برای این ملت فدا شویم.

فرماندۀ سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین اظهار داشت: احیای پایگاه‌ها برنامۀ اصلی سپاه صاحب‌الامر(عج) خواهد بود و ما معتقدیم پایگاه‌ها امروز باید پیشانی خدمات‌رسانی سپاه به مردم باشند، همان‌گونه که این پایگاه‌ها در ایام کرونا در قرارگاه شهید سلیمانی پای‌کار آمده و محل ارائۀ خدمات گسترده بودند.

وی افزود: پایگاه‌ها در همسایگی مساجد و همسایه شما در محلات هستند و با مردم در مسیر خدمت‌رسانی حرکتی پرشتاب خواهند داشت.

سردار رفیعی‌آتانی عنوان کرد: بسیج اقشار صدا و رسانۀ سپاه است، لذا با ظرفیت عظیم و تخصص‌هایی که دارد می‌توانند منشأ خدمات و کمک بزرگی برای مردم باشند.

این مسئول خط قرمز سپاه پاسداران را خط قرمز انقلاب و مردم معرفی کرد و افزود: مأموریت سپاه پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است و هرجا که این دستاوردها آسیبی ببیند یا تهدیدی علیه منافع انقلاب و مردم باشد سپاه آن‌جا برای پاسداری حضور دارد.

این فرماندۀ سپاه ادامه داد: در مسائل سیاسی سپاه در ارتباط با مصادیق کاری ندارد، اما مطابق قانون اساسی سپاه دولت برآمده از رأی مردم را حمایت خواهد کرد و در استان قزوین نیز ما هر کجا که نیاز به کمک و یاری باشد در خدمت خواهیم بود.

فرماندۀ سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در پاسخ به پرسش خبرنگار هفته نامه پیام شهر  پیرامون ادامۀ خدمات قرارگاه شهید سلیمانی در ایام کرونا گفت: قرارگاه شهید سلیمانی در ایام کرونا به کمک وزارت بهداشت آمد، چرا که در برخی از اقدامات برای مقابله با شیوع بیماری نیاز به تأمین نیروی انسانی و حضور مقتدرانه در زمینه‌های گوناگون داشتیم، این اقدامات و همکاری همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: ما در سپاه ۲ مرکز درمانی خود را به‌صورت کامل در اختیار وزارت بهداشت قرار داده و برای اقدامات مربوط به واکسیناسیون عمومی نیز همکاری کاملی خواهیم داشت و پرقدرت در کنار وزارت بهداشت ایستاده‌ایم.

سردار رفیعی‌آتانی در پایان عنوان کرد: بخش عمده فعالیت بسیج در قرارگاه شهید سلیمانی کمک مؤمنانه است که مانند گذشته با قدرت و توان پای‌کار خواهد بود.

تصاویر مرتبط