سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۶

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین:

رفع خطر از نقاط پرخطر شهری از اولویت‌های حوزه خدمات شهری است

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین گفت: شناسایی و رفع خطر از نقاط پرخطر شهری در راستای افزایش ایمنی معابر و اماکن عمومی از اولویت‌های حوزه خدمات شهری است.

حسین عمویی با استناد به تبصره ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، رفع خطر و ارتقای ایمنی معابر شهر را وظیفه شهرداری عنوان کرد و افزود: هرگونه نقص و کمبود در سیستم و ساختار تأسیسات و تجهیزات شهرداری که احتمال بروز خطرات جانی و مالی برای شهروندان داشته باشد، جزو نقاط پرخطر محسوب شده و ضروری است در سریع‌ترین زمان ممکن توسط حوزه مربوطه ایمن‌سازی شود.
وی با اشاره به افزایش آمار سرقت برخی تأسیسات شهری در سال‌های اخیر تأکید کرد: سرقت مکرر تأسیساتی همچون دریچه‌ها به‌ویژه در معابر اصلی شهر و خیابان‌های پرتردد به یکی از عوامل اصلی خطرآفرین در شهر بدل شده و ضرورت دارد با جایگزینی تجهیزات و تأسیسات سرقت‌شده در اسرع وقت، از ایجاد خطر و تحمیل هزینه‌های مالی و جانی به شهروندان پیشگیری شود.
سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری قزوین حفاری انشعابات در معابر اصلی و فرعی را از دیگر عوامل ایجاد نقاط پرخطری شهری دانست و اضافه کرد: حفاری‌های صورت‌گرفته در سطح شهر که در جهت بهره‌‌‌مندی پلاک‌های ساختمانی از خدمات ارگان‌های خدمات‌رسان همچون شرکت آب و فاضلاب، امور برق، شرکت گاز و شرکت مخابرات انجام می‌شود، اغلب بدون رعایت نکات ایمنی و نصب علائم و تابلوهای هشداردهنده بوده و عدم ترمیم به‌موقع نوار حفاری‌ها برای شهروندان خطرآفرین است.
وی ضمن تأکید بر ضرورت برقراری تعاملی سازنده بین دستگاه‌های خدمات‌رسان و شهرداری در راستای رفع این مشکل، از شهروندان خواست نقاط پرخطر شهری را از طریق سامانه ۱۳۷ به شهرداری اعلام کنند تا اقدامات لازم و فوری برای رفع خطر و ایمن‌سازی صورت پذیرد.

 

تصاویر مرتبط