پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۶

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین:

اعتبارات بازآفرینی شهری قزوین در سال 1400 جذب می‎شود

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین از اهتمام ویژه شهرداری قزوین برای جذب اعتبارات سال 1400 بازآفرینی شهری قزوین خبر داد و گفت: در سال جدید اعتبارات بازآفرینی شهری قزوین جذب و از مشکلات پیش رو برای جذب اعتبارات مانع زدایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین؛کیومرث فدائی‌فر در اولین جلسه ستاد بازآفرینی شهری قزوین در سال جدید، بازآفرینی شهری را موتور محرک توسعه پایدار شهر دانست و افزود: بازآفرینی شهری ارتقای کیفیت زندگی، تاب آوری شهری وهویت شهری را به همراه دارد و همچنین باعث کاهش فقر شهری و انسجام اجتماعی ساکنان شهر می شود.

این مسئول با بیان اینکه در سال جدید اعتبارات بازآفرینی شهری برای شهرداری قزوین با انسجام بیشتری پیگیری خواهد شد، ادامه داد: در سال جدید یک میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار بابت آسفالت معابر بافت فرسوده شهری و محلات حاشیه شهر اختصاص یافته است که در دستور کار سازمان عمران شهرداری جهت پیگیری و جذب قرار گرفت.

وی افزود: همچنین در سال جدید برای تکمیل فرهنگسرای محله هادی آباد 700 میلیون تومان بودجه از محل اعتبارات بازآفرینی در نظر گرفته شده است که مقرر شد، منطقه دو شهرداری قزوین با توجه به شروع عملیات عمرانی این پروژه، اقدامات لازم بابت جذب اعتبار انجام دهند.

فدایی فر گفت: در سال جدید جلسه ای مشترک با اداره مسکن و شهرسازی و بهزیستی با مدیریت استانداری برای جذب اعتبار 700 میلیون تومانی در راستای احداث ساختمان بهزیستی در محله بلاغی برگزار خواهد شد تا روند جذب اعتبار تسهیل شود.

فدائی‌فر بیان کرد: 170 میلیون تومان بابت پروژه مطالعات هادی آباد از محل اعتبارات بازآفرینی در نظر گرفته شده که سازمان خدمات طراحی پیگیر جذب این اعتبار است.

معاون شهردار قزوین ادامه داد: شهرداری قزوین بابت تخفیفات صدور پروانه ساختمانی در سنوات گذشته یک میلیارد و 800 میلیون تومان از محل اعتبارات بازآفرینی شهری طلبکار است که این موضوع نیز در حال پیگیری است.

وی از همکاری شهرداری قزوین با شرکت آب و فاضلاب در راستای اصلاح 20هزار مترطول شبکه فرسوده، اداره آموزش و پرورش در راستای احداث مدرسه محله هادی آباد و تکمیل پروژه استخر راه آهن خبر داد.

تصاویر مرتبط