شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۲۵

افتتاح ۱۲ پروژه با اعتبار بالغ بر ۳۹ میلیارد ریال به مناسبت هفته گرامیداشت شوراهای شهر و روستا

سیاوش طاهرخانی، شهردار قزوین، گفت: به مناسبت هفته گرامیداشت شوراهای شهر و روستا، ۷ پروژه با اعتبار ۳۸.۸ میلیارد ریال، در مجموعه مدیریت شهری قزوین افتتاح و کلنگ ۵ پروژه نیز به زمین زده شد.

طاهرخانی گفت: از مولفه های مهم شهرسازی انسان محور، توسعه فضای سبز و تامین سلامت جسم و روان شهروندان است، در این راستا مجموعه مدیریت شهری قزوین برآن است، پروژه هایی با رویکرد انسان محور اجرا کند.

 

شهردار قزوین خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته گرامیداشت شورای شهر، ۱۲ پروژه سلامت محور، در راستای گسترش فضای سبز و با رویکرد انسان محوری، در ۴ منطقه شهر افتتاح و کلنگ زنی شد.

 

طاهرخانی با بیان این که سه پروژه پیاده راه سازی خیابان های ملک آباد و بلاغی و سنگ فرش بازار ریسمان سنج در منطقه یک شهرداری قزوین افتتاح شد، گفت: این پروژه ها با هدف تسهیل در عبور و مرور شهروندان، زیباسازی معبر، دفع و هدایت آب های سطحی و فصلی و توسعه عدالت محور شهر، اجرا شده است.

 

وی در ادامه به بهره برداری از بوستان ناحیه منفصل شهری ناصرآباد و همچنین افتتاح پارک محلی شهید انصاری اشاره کرد و افتتاح چنین پروژه هایی را روزنه امیدی دانست برای بازگشت روحیه نشاط به اهالی فهیم شهر قزوین.

 

شهردار قزوین با اشاره به «افتتاح پاتوق محله فردوسی شمالی» در منطقه ۲ تصریح کرد: چنین پروژه های محله محوری می‌تواند نقش شهروندان را در محلات و همچنین مدیریت شهری پررنگ تر کند.

 

بهره برداری از  بوستان طلیعه، افتتاح پارک محلی صنایع دستی در منطقه ۳ و همچنین کلنگ زنی بوستان ولایت در منطقه ۲ شهرداری از دیگر پروژه هایی بودند که شهردار قزوین با اشاره به آنها تاکید کرد: توسعه فضای سبز و مکان هایی برای تفریح شهروندان، از اهدافی بوده که مجموعه شهرداری قزوین از ابتدا کار دنبال کرده است و با یاری خدا و کمک شهروندان توانسته در این مسیر به موفقیت هایی دست پیدا کند.

 

وی همچنین «کلنگ زنی پروژه تکیه تعزیه قزوین» را آغاز احیای مراسم آیینی تعزیه دانست که از سال های بسیار دور ریشه در فرهنگ و هنر مردم قزوین دارد که شهرداری نیز در نظر دارد تا جایی که می‌تواند و امکانات اجازه می‌دهد راه را برای احیای این هنر مذهبی هموار سازد.

 

طاهرخانی در ادامه اظهاراتش از احداث فاز دوم زمین ورزشی منطقه نمونه گردشگری باراجین به عنوان یکی از نقاط روشن مجموعه شهرداری قزوین در راستای توسعه ورزش دانست.

 

شهردار قزوین یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، آیین بهره برداری از پروژه های مجموعه مدیریت شهری، به صورت ویدئو کنفرانس و در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار شد.

تصاویر مرتبط