شنبه ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

سرپرست دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشوراعلام کرد:

تهیه دستورالعمل ساماندهی دستفروشان از سوی وزارت کشور

دستورالعمل ساماندهی دستفروشان از سوی وزارت کشور تهیه و در آن وظایف بین بخشی تمام دستگاه‌ها برای شهرهای بالای ۵۰۰ هزارنفر جمعیت تعیین شده است و به زودی برای آنان ارسال می شود.

به گزارش پیام شهر؛ سیدحبیب راضی، سرپرست دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سومین نشست مشترک کارگروه تخصصی ساماندهی صنوف و مشاغل شهری شهرداری‌های کشور و کارگروه تخصصی مراکز مدیریت عرصه محصولات کشاورزی مایحتاج مصرف شهرداری‌های ۱۵ شهر، با بیان این مطلب که ساماندهی مشاغل شهری نیازمند بهره گیری از تجارب علمی و کارشناسی و تخصصی و ارائه راهکارهای عملی است، گفت: تأمین معیشت یکی از موضوعات مهم جامعه است و گاهی افراد بدون رعایت ضوابط به کارهایی روی می‌آورند که مشکل ساز می شود.

راضی ادامه داد: ساماندهی مشاغل شهری و صنوف مختلف در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر جمعیت ازچالش‌های بزرگ  شهرداری‌ها است و دستیابی به نتیجه مطلوب در این زمینه با بهره گیری از نظرات افراد صاحب‌نظر در حوزه مدیریت شهری امکان‌پذیر خواهد بود.

این مسئول، با اشاره به کمیسیون خاص امور کلان شهرها، اظهار داشت: این کمیسیون برای بررسی مشکلات شهر تهران و سایر کلان شهرها با حضور تعدادی از وزرا و معاونان رییس جمهور تشکیل می‌شود و تصمیمات آن در صورت لزوم به هیات وزیران ارسال می شود.

راضی از کمیسیون خاص کلان شهر تهران به ریاست وزیر کشور به عنوان یک ظرفیت یاد کرد که می‌تواند با طرح موضوعات در هیأت دولت به تسریع روند رسیدگی و حل و فصل آن‌ها کمک کند.

سرپرست دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، خروجی این کمیسیون را هشت سند اعلام و بیان کرد: دستورالعمل جمع آوری میادین میوه و تره بار و محصولات کشاورزی از مصوبات دولت در سال ۹۶ است که رویکرد و محور آن حذف واسطه ها و رساندن محصول از داخل مزرعه به مشتری در سر سفره‌های مردم است که برای اجرای آن نیازمند همکاری مشترک و همه جانبه دستگاه‌ها هستیم.

به گفته راضی، دستورالعمل ساماندهی مشاغل زیست شبانه شهر، دستورالعمل احداث و راه اندازی مراکز عرضه و قربانگاه بهداشتی دام و راه اندازی مراکز مشارکتی عرضه میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی و مایحتاج مصرفی خانوارها ابلاغ شده است  که مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تصاویر مرتبط