چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۷

برگزاری آیین عزاداری حسینی به روایت سرپرست شهرداری

سرپرست شهرداری قزوین گفت: شهرداری قزوین تمام تلاش خود را برای باشکوه برگزار کردن آیین عزاداری حسینی در روزهای تاسوعا و عاشورا انجام داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ محمد درافشانی گفت: پاکبان‌های سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین از ابتدای ماه محرم با حضور در مسیرهای عزاداری نسبت به پاکسازی شهر اقدام کردند.

او خاطرنشان کرد: این سازمان در ایام محرم و صفر، سطل‌های زباله مخصوص ۱۲۰ و ۷۷۰  لیتری را به صورت رایگان به تکیه‌های عزاداری ارائه کرد. 

درافشانی با بیان این که تمام سازمان‌های خدمات رسان شهرداری قزوین در ایام عزاداری حضوری فعال در شهر داشتند، تصریح کرد: به منظور تامین ایمنی عزاداران در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، خودروهای آتش نشانی سازمان آتش نشانی، در مسیرهای پرتردد حضور داشتند.

 

این مقام مسئول تصریح کرد: طبق روال سال‌های گذشته، کوچه‌ها و معابر منتهی به مسیر حرکت دسته‌های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا مسدود شد.

درافشانی خاطرنشان کرد: ناوگان اتوبوسرانی شهرداری قزوین در روزهای تاسوعا و عاشورا خدمات خود را به صورت رایگان به شهروندان ارائه داد.

سرپرست شهرداری قزوین تصریح کرد: به منظور تامین گوشت سالم در تهیه نذورات تکایا و هیات های عزاداری، جلسه هماهنگی کمیته ذبح بهداشتی دام در ایام محرم، با حضور سازمان مدیریت پسماند شهرداری، سازمان دامپزشکی قزوین و سایر ارگان های مرتبط برگزار و جدول زمانبندی محل استقرار دستگاه های ذبح دام در سطح شهر قزوین تعیین شدند.

او، نصب پیام‌هایی با مضمون عزای اباعبدالله الحسینی (ع) در 200 دستگاه اتوبوس شهری، برگزاری نمایشگاه عکسی با عنوان "شهر در محرم، نصب ریسه و پرچم‌های سیاه، نصب المان‌های محرم، نصب سازه‌های نوری، برافراشتن پرچم عزای حسینی در ضلع شمال غربی میدان سید حسن نصراله را از اقدامات فرهنگی در ایام محرم بیان کرد.

 

سرپرست شهرداری قزوین تاکید کرد: همراهی و همکاری شهروندان در حفظ نظافت شهر در ایام عزاداری سالار شهیدان، توانست شهرداری قزوین را در ارائه خدمات مطلوب در ایام محرم، یاری کند.

 

 

تصاویر مرتبط