دوشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۸

مدیرکل اوقاف قزوین:

۱۸ درصد استان قزوین موقوفه است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین گفت: ۱۸ درصد استان موقوقفه است و ۲۱۴ بقعه در آن وجود دارد.

به گزارش پیام شهر؛ حجت‌الاسلام مصطفی مجیدی در نشست خبری اظهار کرد: ۱۸ درصد استان موقوفه است و یک هزار و ۷۵۷ موقوفه منفعتی در استان وجود دارد که شامل ۳۰ هزار رقبه می‌شود و ۵ هزار مورد از آنها به نیت سیدالشهدا(ع) است.

او افزود: همچنین ۲۱۴ بقعه در قزوین وجود دارد و ۹۵ درصد مدارس علمیه استان موقوفه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه قزوین ادامه داد:  درآمد موقوفات متصرفی استان؛ یعنی آن دسته از موقوفات که در اختیار اوقاف است در۶ ماه گذشته ۱۶۷ درصد رشد داشته است.

مجیدی، با اشاره به اهدای ۲هزار و ۱۶۰ بسته مهر تحصیلی به قیمت حدود ۱۵۰ هزار تومان برای هر بسته در سال جاری بیان کرد: راه‌اندازی نیروگاه برق خورشیدی در۵۰ بقعه، امکان‌سنجی  و برای ۶ بقعه قرارداد بسته شده‌است که اداره برق از ما برق تولیدی آن‌ها را بخرند.

او با بیان اینکه این کار در راستای خودکفایی بقاع متبرکه انجام می‌شود، تصریح کرد: بناست ۴ مورد از این بقاع هر یک به مبلغ ۱۷۰ میلیون تومان از محل وام قرض‌الحسنه سازمان اوقاف برای تامین هزار مگاوات برق تا حدود یک ماه آینده بهره‌برداری شود که بقعه سیدعلی شارینی و امامزاده مختار در انتهای خاکعلی از جمله آنهاست.

مدیرکل اوقاف قزوین اضافه کرد: تکمیل و مرمت ۳۰ بقعه به مساحت ۱۵ هزار متر مربع در قالب طرح مودت یعنی با همت خیرین انجام شده است.

تصاویر مرتبط