سه‌شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۹

دادستان قزوین اعلام کرد؛

ثبت ۱۸ فقره قتل در نیمه نخست امسال

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از ثبت ۱۸ فقره قتل در استان طی نیمه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پیام شهر؛ محمد قاسمی در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: در برخورد با چاه‌های غیرمجاز در ۶ ماه گذشته ۸۰ فقره چاه غیرمجاز را پر کرده‌ایم که در ذخیره‌سازی آب‌های زیرزمینی تاثیرگذار است.

او افزود: هر سازمان دولتی وظایف و اختیاراتی در صدور مجوز دارد و باید همه بر اساس آمایش سرزمینی باشد که در صدور مجوز واحدهای صنعتی نیز چنین است و برای جلوگیری از تضییع حقوق عمومی باید پیوست محیط زیستی داشته باشد.

دادستان قزوین در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره مدیرکل پیشین محیط زیست تصریح کرد: مدیرکل پیشین پرونده قضایی نداشت و اگر بازرسی صورت گرفته، مربوط به بازرسی‌های دوره‌ای بوده است که از دستگاه‌ها صورت می‌گیرد.

قاسمی با اشاره به اینکه جرایم فضای مجازی تا به امروز از شمول قانون مطبوعات جداست، بیان کرد: در رسانه، خبرگزاری، کانال تلگرام و امثال آن، نحوه ارسال خبر اصل موضوع را توجیه نمی‌کند و ملاک ما قانون است که در آن نقد منصفانه بدون اتهام زدن اشکالی ندارد و این با سیاه‌نمایی و ریختن آبروی افراد متفاوت است.

او تصریح کرد: چه بسا بسیاری از مسائل  که طرح می‌شود، در فضای مجازی جرم باشد و مدعی‌العموم می‌تواند وارد شود؛ اما نگاه ما این است که مطرح‌کنندگان آن، نسبت به نظام دلسوز و علاقه‌مند هستند.

قاسمی خاطرنشان کرد: درباره کارخانجات فرنخ و مه‌نخ بخش زیادی از مطالبات کارگران پرداخت شده و بخش اندکی هم باقی مانده‌است.

دادستان قزوین تصریح کرد: در ۶ ماه نخست سال گذشته ۱۷ قتل و در ۶ ماه نخست امسال ۱۸ مورد داشته ایم که این چشمگیر نیست؛ اما برای استان ما که امن بوده، زیاد است.

قاسمی یادآور شد: در سال ۹۷ تعداد ۹ مورد از ۱۲ پرونده قتل منجر به مصالحه شده و سال ۹۸ از چهار پرونده سه مورد مصالحه شده‌است.

دادستان قزوین اضافه کرد: درباره فوت مدیر بیمارستان ولایت اظهار نظرات زیادی شده؛ اما تا وقتی نتایج آزمایش‌های پزشکی قانونی مشخص نشده‌است، نمی‌توان با قاطعیت صحبت کرد.

قاسمی تاکید کرد که در نهایت دادستان است که نتیجه نهایی را بر اساس نظر پزشکی قانونی اعلام می‌کند.

تصاویر مرتبط