پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۲۷

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تأکید کرد؛

مشارکت همه دستگاه ها برای رفع مشکل مشاغل مزاحم

موضوعات صنفی عملکردی چندوجهی را می‌طلبد؛ زیرا برای رفع هر چه سریع تر مشکلات باید سازمان های مختلف با یکدیگر مشارکت داشته باشند.

به گزارش پیام شهر؛ حکمت اله داودی، رییس شورای اسلامی شهر قزوین؛ در سومین نشست مشترک کارگروه تخصصی ساماندهی صنوف و مشاغل شهری شهرداری های کشور و کارگروه تخصصی مراکز مدیریت عرصه محصولات کشاورزی مایحتاج مصرف شهردار ی های ۱۵ شهر کشور که در قزوین برگزار شد،  با بیان این مطلب که شهرها تحت سیطره فضاهایی قرار گرفته اند و پیامد این وضعیت ایجاد مزاحمت های بصری و صوتی است، اضافه کرد: یک دستگاه به تنهایی قادر به حل مشکلات در حوزه ساماندهی مشاغل مزاحم شهری نیست و باید در این راستا شیوه‌نامه‌ای واحد و قابل اجرای تدوین شود.

داودی با تأکید بر ضرورت مدیریت مشاغل مزاحم به عنوان یک پدیده اجتماعی، افزود: حاکم بودن نظم و انظباط و قانونمداری باید سرلوحه امور صنفی باشد تا در مسیر ساماندهی با مقاومت افراد مواجه نشویم و انجام کارها با استقبال مردم روبه‌رو شود.

او خاطرنشان کرد: مشاغل مزاحم به عنوان یک پدیده اجتماعی که پیامدهای منفی دارد در بسیار ی از کلان شهرها وجود دارد و در قزوین هم در مناطقی مانند راسته آهنگران، خیابان مولوی، محدوده بازار شاهد بی‌نظمی‌های صنفی و نارضایتی شهروندان هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: اتاق اصناف، نیروی انتظامی و دادگستری از دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند در ساماندهی مشاغل مزاحم شهری با شهرداری همکاری داشته باشند. همچنین  دستورالعمل وزارت کشور به شرکت شهرک‌های صنعتی مبنی بر ساماندهی مشاغل شهری ظرفیت مناسبی را در این حوزه فراهم کرده است.

تصاویر مرتبط