پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۱۷

مدیرکل بیمه سلامت قزوین:

۸۰ هزار قزوینی بیمه سلامت رایگان دارند

مدیرکل بیمه سلامت قزوین گفت: از ۴۶۰ هزار بیمه ‌شده استان ۸۰ هزار نفر حق بیمه پرداخت می‌کنند.

به گزارش پیام شهر؛ قاسم بهرامی در نشست خبری اظهار کرد: از ۴۶۰ هزار بیمه‌شده استان ۸۰ هزار نفر حق بیمه پرداخت می‌کنند و بقیه رایگان بیمه شده‌اند؛ ضمن اینکه بیش از ۸۰ درصد منابع را از سازمان مرکزی و در واقع از دولت دریافت می‌کنیم.

او افزود: چنانکه دولت نتواند مبالغ را پرداخت کند قادر به پرداخت ارقام به موسسات طرف قرارداد نیستیم.

بهرامی ادامه داد: بیمه سلامت با همه مراکز دانشگاهی، خصوصی و خیریه حوزه سلامت قرارداد دارد و کوشیده‌ایم پرداختی بیمه سلامت با این مراکز مناسب باشد؛ به طوری که در حال حاضر علی‌الحساب اردیبهشت بیمارستان‌های خصوصی پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت قزوین اضافه کرد: بیمه سلامت در سطح کشور به ۱۰ تا ۱۱ میلیون نفر دفترچه سلامت به نام بیمه همگانی رایگان داده که فقط مجاز به مراجعه به مراکز دولتی دانشگاهی هستند؛ اما برای مراجعه به مراکز بخش خصوصی می‌توانند با ابطال دفترچه بیمه همگانی، بیمه ایرانیان دریافت کنند که از این طریق می‌توانند با پرداخت سالانه ۳۰۰ هزار تومان، به هر مرکز خصوصی یا دولتی دلخواه خود مراجعه کنند.

بهرامی بیان کرد: طرح نسخه‌نویسی الکترونیک یک طرح کشوری است که ۳۰ درصد موسسات طرف قرارداد را ملزم به نسخه‌نویسی الکترونیک می‌کند؛ به نحوی که نسخه به صورت الکترونیک نوشته شده و با دریافت کد و تعیین نزدیک‌ترین داروخانه، می‌توانند داروی خود را بدون دفترچه دریافت کنند.

او اضافه کرد: این طرح در حال حاضر به صورت آزمایشی در حال اجراست و هر پزشک یا داروخانه قصد انعقاد قرارداد داشته باشد جز با شرط نسخه الکترونیک قرارداد منعقد نمی‌شود؛ چه اینکه بناست تا سال‌های آتی این طرح به طور کامل اجرایی شود.

مدیرکل بیمه سلامت قزوین تصریح کرد: این شیوه، تداخل دارویی در نسخه را هم در سیستم به پزشک نشان می‌دهد.

بهرامی تصریح کرد: کسی نمی‌تواند از دو نوع بیمه و دفترچه استفاده کند و بیمه‌پرداز اصلی اگر از هر نوع صندوق بیمه‌ای باشد، فقط از همان می‌تواند استفاده کند.

تصاویر مرتبط