شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۱۶

وزیر کشور:

استاندار جدید با مشی اعتدال خدمت کند

وزیر کشور گفت: استاندار جدید از خانواده وزارت کشور و هم دارای تجربه است که از ایشان می‌خواهیم با مشی اعتدال در استان قزوین خدمت کند.

به گزارش پیام شهر؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تودیع و معارفه استاندار قزوین اظهار کرد: با وجود گذشت تنها دو سال از استاندار بودن آقای زاهدی، به دلیل بازنشستگی ایشان، ناچار به تغییر استاندار قزوین شدیم.

او افزود: گرچه تا بازنشستگی آقای زاهدی ۶ ماه باقی مانده‌است؛ اما از سویی خود ایشان خواستار معرفی استاندار جدید برای شناخت استان تا زمان انتخابات پنجم اسفندماه بودند و از سویی بر اجرای قانون تاکید داشتیم؛ چون تعدادی از استانداران در این مدت بازنشسته می‌شوند و نمی‌خواستیم از رهبری بخواهیم مدت خدمت آن‌ها را تمدید کنند.

وزیر کشور ادامه داد: آقای جمالی‌پور، هم از خانواده وزارت کشور و هم دارای تجربه است که از ایشان می‌خواهیم با مشی اعتدال در استان قزوین خدمت کند.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: تا پیش از انقلاب اسلامی، هیچ دولت مقبول و مشروعی در ایران نداشتیم و به ویژه این امر در دوران مشروطیت صدق می‌کرد که دولت وجود نداشت؛ اما پس از انقلاب، مقبولیت و مشروطیت با اراده مردم شکل می‌گیرد و دولت، مجلس و قوه قضائیه تجلی اراده مردم است.

او با بیان اینکه کارآمد کردن دولت وظیفه ماست، اضافه کرد: نتیجه این امر رضایتمندی مردم است؛ اما به این نباید اکتفا کرد و باید الگوی دیگر کشورهای منطقه باشیم که این تکلیف شرعی، قانونی و سیاسی ماست.

او بیان کرد: در ۶ ماه نخست امسال ۳۸ درصد کاهش اعتراضات و اغتشاشات را داشته‌ایم و باید انتخابات را تبدیل به مانور قدرت کنیم که استان قزوین نیز وظیفه دارد فضای سالم ایجاد کند.

این مسئول اضافه کرد: انتظار اصلی دولت از استاندار این است که در سیاست، وحدت و اقتصاد از همه ظرفیت‌ها استفاده کند.

تصاویر مرتبط