پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۷

صلح جو، عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

پیام شهر تریبون مستند عملکرد شهرداری قزوین است

نشریه پیام شهر شهرداری قزوین تریبونی مکتوب و قابل استناد در انعکاس عملکرد مجموعه مدیریت شهری قزوین است.

حسین صلح جو، عضو شورای اسلامی شهر قزوین در حاشیه بازدید از مجموعه پیام شهر گفت: نشریه پیام شهر شهرداری قزوین با بیش از ۱۷ سال سابقه و برخورداری از جایگاه ویژه در میان نشریات استان، نقش مهمی در انعکاس عملکرد مجموعه مدیریت شهری قزوین دارد.

وی با بیان این مطلب که پیام شهر یک حلقه واسط میان مدیران شهری و شهروندان محسوب می شود، افزود: جامعیت و تنوع مطالب یکی از شاخصه های این نشریه به شمار می رود؛  انتشار گزارش های تحلیلی از مهم ترین موضوعات استان، پوشش مراسم و آیین های شهرداری و اخبار شورای اسلامی شهر، نگاه ویژه به محلات مختلف شهری و انعکاس مطالبات ساکنان محلات، پرداختن به موضوعات اجتماعی، هنری ، ورزشی و ... در قالب گزارش و مصاحبه، نگاه همه جانبه ای به موضوعات دارد.

صلح جو  یادآور شد: مطالب و عکس های منتشر شده در نشریات مکتوب به ویژه در نشریاتی مانند پیام شهر که وظیفه انعکاس عملکرد مجموعه مدیریت شهری را برعهده دارند،  مانند یک سند تاریخی است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه سخنانش به انتشار پیام شهر به خط بریل اشاره و عنوان کرد: با توجه به رسالت مجموعه مدیریت شهری که خدمات دهی به تمام اقشار و گروههای جامعه است، نشریه پیام شهر نیز در این راستا به عنوان تنها نشریه استان به خط بریل چاپ شده و در اختیار نابینایان عزیز قرار می گیرد که خوشبختانه این مهم رضایت این قشر ارزشمند جامعه را در پی داشته است.

وی در ادامه با اشاره به این مطلب که می توان در کنار نشریات مکتوب، از بستر فضای مجازی نیز برای انعکاس اخبار و اطلاعات شهری بهره برد، خاطرنشان کرد:  مجموعه مدیریت شهری در کنار رسانه مکتوب پیام شهر باید با استفاده از دیگر ابزارهای ارتباطاتی، شهروندان را در جریان ۴۰۰ نوع اقداماتی که به صورت شبانه روزی انجام می شود، قرار دهد که فعالیت مجدد رادیو شهر و راه اندازی استودیو تصویری شهر نقش تاثیر گذاری را در این زمینه ایفا خواهد کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ضمن تقدیر از فعالیت روابط عمومی شهرداری قزوین و شورای اسلامی شهر در امر اطلاع رسانی، خواستار تقویت سایت، فضای مجازی، رسانه های محیطی، موشن گرافی و همچنین استفاده از توانمندی فعالان رسانه ای شاغل در بخش های دیگر شهرداری در مجموعه روابط عمومی، نشریه پیام شهر و رادیو شهر شد.

تصاویر مرتبط