جمعه ۱۴۰۰/۱۰/۰۳

مهدی صباغی، شهردار قزوین:

با شهر فروشی مخالف هستیم

مدیریت شهری تا پایان سال ۱۴۰۱، ۲۰ پروژه اصلی زمین مانده و نیمه تمام را به پایان خواهد رساند و همچنین ۲۰ پروژه جدید را آغاز خواهد کرد تا پایان سال باید بخش بزرگی از بدهی های شهرداری قزوین تسویه شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری قزوین، مهدی صباغی شهردار قزوین در نشست شورای معاونین و مدیران ستادی شهرداری که با موضوع تودیع و معارفه سه تن از مدیران شهرداری برگزار شد، گفت: مدیریت شهری تا پایان سال  ۱۴۰۱، ۲۰ پروژه اصلی زمین مانده و نیمه تمام را به پایان خواهد رساند و همچنین ۲۰ پروژه جدید را آغاز خواهد کرد و در این راستا تدابیری اندیشه خواهد شد تا پروژه ها به بهترین نحو ممکن به سرانجام برسند.

وی با بیان اینکه افتتاح فاز دوم پروژه بزرگ  نسیم شمال در کمترین زمان،  موجب رضایت و خشنودی شهروندای قزوینی شد، عنوان کرد: با توجه به اینکه شهروندان خیابان اصفهان در زمان انجام پروژه نسیم شمال مشکلات زیادی را تحمل کردند، باید به زودی  این خیابان ترمیم و روسازی شود تا رنجی که شهروندان این محور در این مدت متحمل شدند بدون مزد باقی نماند.

 وی با تاکید بر اینکه تا پایان سال باید بخش بزرگی از بدهی های شهرداری تسویه شود، تصریح کرد:  به طور جدی با شهرفروشی مخالف هستیم و معتقدیم برای توسعه پایدار باید  زیرساخت های لازم فراهم شود.

شهردار قزوین ادامه داد: در این دوره از مدیریت شهری برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی تمام تلاشمان را خواهیم کرد و خط قرمزی جز پایبندی به اصول و موازیننظام جمهوری اسلامی و خون شهدا نداریم.

صباغی با بیان اینکه «به حمدالله همه کارها روی روال و در یکریل منطقی در حال انجام است»، گفت: اما ما هرچقدر هم که کار کنیم و به شهروندان خدمت کنیم باز هم نتوانسته ایم گوشه ای از صبوری و نجابت آن ها راجبران کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تا جایی که تکلیف داریم برای شهر قزوین و شهروندان آن از جان و مال و آبروی خود مایه خواهیم گذاشت، افزود: اگر مردم پشتیبان ما باشند،گام های بزرگی در جهت سربلندی نظام اسلامی خوهیم برداشت تا سربلند باشیم.  در این مدت باید به گونه ای عمل کنیم که در پایان خدمتمان  مردم از چندین برابر  امکانات شهری برخودار شوند.

شهردار قزوین در ادامه با اشاره به منابع و ظرفیت های درآمد پایدار شهرداری گفت: در شهرداری منابع خوبی برای تحقق اهدافمان داریم که باید احصا شوند تا بتوانیم رو به جلو حرکتکنیم.

صباغی با بیان اینکه بنا داریم علم و دین را در کارهایمان به موازات هم در مدیریت شهری پیش ببریم، گفت:  برای توسعه شهر در قزوین نیاز به کرسی های آزاد اندیشی وجود دارد تا مردم بتوانند آزادانه در آن به بیان نقطه نظرات خود بپردازند و اگر انتقادی نسبت به مدیریت شهری دارند آن را به راحتی به گوش خدمتگزاران خود برسانند.

شهردار قزوین در پایان با تاکید بر اینکه « باید تلاش شود ارتباط با شهروندان سمت و سوی فرهنگی به خود بگیرد»، اظهار کرد: به عنوان متولی شهر اعتقاد دارم باید برای توسعه، ارتقای فرهنگ شهر و سبک زندگی اسلامی گام های بلندتری برداشته شود و در این راستا شهرداری از میان مردم و در ارتباط با مردم است.

گفتنی است، ادای احترام، به مقام والای شهیدان سر افراز هشت سال دفاع مقدس به مناسبت 26 آذر روز ملی حمل و نقل به همراه رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر ( عج) استان قزوین، زرآبادی پور سرپرست معاونت ترافیک شهرداری قزوین، مدیران حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین ، همچنین بازدید از پروژه های در دست اجرای سازمان مدیریت آرامستان های شهر قزوین،  بخشی از فعالیت های شهردار قزوین در هفته اخیر بوده است.

تصاویر مرتبط