شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۶

مدیرکل میراث فرهنگی قزوین خبر داد؛

۲هزار اشتغالزایی در ۵۶ طرح گردشگری قزوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: ۵۶ طرح حوزه گردشگری در استان با پیش‌بینی ۲هزار و ۶۵ مورد اشتغال در حال اجراست.

به گزارش پیام شهر؛ علیرضا خزائلی در نشست خبری به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری اظهار کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بازدید از اماکن گردشگری استان صورت گرفت که ۹ هزار و ۵۰۰ نفر از آنها گردشگران خارجی بودند و ۶ هزار و ۵۷۰ اقامت ثبت شده گردشگر خارجی داشته‌ایم.

او افزود: در همین مدت ۱۹ فقره موافقت اصولی برای ایجاد تاسیسات گردشگری با برآورد حجم سرمایه‌گذاری ۵۵۰ میلیارد ریال با پیش بینی اشتغال ۴۹۸ نفر در این مدت انجام شده است.

این مسئول ادامه داد: چهار فقره مجوز ایجاد گردشگری خارجی با برآورد سرمایه‌گذاری ۶۷ میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال ۳۶ نفر داشته‌ایم.

خزائلی تصریح کرد: چهار فقره تسهیلات بانکی به سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری با ظرفیت اشتغال ایجاد شده هشت نفر پرداخت شده است.

او خاطرنشان کرد: ۵۶ پروژه در حال ساخت در حوزه گردشگری با برآورد ۷ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال ۲هزار و ۶۵ نفر در استان وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی بیان کرد: این طرح‌ها شامل سه هتل ۵ ستاره، ۶ هتل چهارستاره، چهار هتل سه ستاره، دو هتل دوستاره، چهار هتل یک ستاره، یک هتل ‌آپارتمان دو ستاره، یک مهمان‌پذیر دوستاره، چهار مجتمع گردشگری، دو سفره‌خانه سنتی، سه مرکز تفریحی و گردشگری، یک منطقه گردشگری و ۱۳ اقامتگاه بومگردی است.

خزائلی اضافه کرد: ظرفیت واحدهای اقامتی مجموع استان قریب به ۲ هزار واحد تخت است و در صورت افتتاح پروژه‌ها به سه برابر افزایش می‌یابد.

او ادامه داد: مجوزهای اعطا شده به این موافقت اصولی‌ها زمان‌دار است و اگر در مدت تعیین شده به اجرا درنیاید، پس از طرح در کمیته‌ای با حضور نمایندگان استانداری در صورت داشتن دلیل موجه موافقت اصولی تمدید و در غیر این صورت باطل خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: الموت از مناطق مورد توجه گردشگران اروپایی است و با لغو روادید برای اتباع چین، عمان و اقدامات دیگر برای تسهیل ورود گردشگران امکان توسعه گردشگری را داشته باشیم.

خزائلی با بیان اینکه هنوز ایجاد بازارچه صنایع دستی در دولتخانه غیرقانونی است، اضافه کرد: دولتخانه در تملک برخی نهادهای دولتی است که  با وجود معارضان دولتی، یکپارچگی و همگرایی برای احیای دولتخانه وجود ندارد.

تصاویر مرتبط