سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۱

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین:

امروز در جنگ اراده‌ها خبرنگاران نقشی تعیین کننده دارند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در جمع مدیران و سردبیران رسانه های استان که به مناسبت روز خبرنگار در شبستان امیرالمومنین مسجدالنبی برگزار شد، گفت: امروز در جنگ اراده‌ها خبرنگاران نقشی تعیین کننده دارند و دیگر توپ و مسلسل و تانک جایش را به جنگ اراده‌ها، عقیده‌ها و باورها داده است و در این عرصه بدون شک خبرنگاران و رسانه‌ها نقش آفرین هستند.

به گزارش پیام شهر؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در این نشست با تبریک عید سعید غدیر خم و گرامیداشت یاد شهدای عرصه رسانه از تلاش خبرنگاران دراطلاع رسانی و آگاهی بخشی قدردانی و اظهار امیدواری کرد: اصحاب رسانه همچنان به رسالت مهم خود با جدیت عمل کنند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: بررسی موضوع غدیر و رفتار پیامبر اکرم (ص) نشان می‌دهد اگر به خبرنگاری نگاه کلان داشته باشیم هیچ خبری بزرگ‌تر از واقعه غدیر نیست که در آن روزگار اینگونه تأثیر گذاشت.

آیت اله عابدینی یادآور شد: بی تردید واقعه غدیر و حماسه عاشورا با استفاده از ظرفیت خبررسانی توانست جایگاه خود را پیدا کند و پیامبران بزرگوار چون «نبی» هستند، مهمترین خبرها و نیز خبرهای عظیم از زبان آنها شنیده شد و امروز هم می‌توان اذعان کرد که خبرنگاری به نوعی شغل انبیاست.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین اظهار داشت: در هر جامعه رسانه‌های خوب و بد و قوی و ضعیف داریم و یک رسانه دنبال شیطنت، فساد، فحشاء، ترویج منکرات و زشتی و یک رسانه دنبال انتشار خبرهای اخلاقی، دینی و ارزشی و زیبایی‌ها و خوبی‌ها است.

وی حریت، بصیرت و شجاعت را  از مهمترین ویژگی‌های یک خبرنگار متعهد برشمرد و اضافه کرد: یک خبرنگار نباید خارج از حوزه دین و اخلاق و ارزش‌ها با قلم خود در مسیر نادرست حرکت کند و در این میان، خبرنگار حماسه حسینی(ع) و قرآنی بودن ارزش دیگری دارد و شما هم باید به گونه‌ای حرکت کنید تا بتوانید با افتخار بگویید خبرنگار دین و مکتب و اسلام هستید.

آیت اله عابدینی گفت: صداقت در حرفه خبرنگاری به اصالت کارها کمک می‌کند؛ زیرا هر کس صادق نباشد در ردیف افراد فاسق قرار می‌گیرد و از پوشش ایمان خارج می‌شود؛ در حالی که اگر خبرنگاری صادق باشد هرگز در مسیر مفسده نخواهد رفت.

وی تصریح کرد: همه ما باید وابسته به دستگاه الهی باشیم؛ زیرا اگر وابستگی تنها به خدا و اهل بیت باشد به سعادت منجر می‌شود.

آیت اله عابدینی خاطرنشان کرد: در عرصه رسانه و خبر شخصیت‌های برجسته ای چون شهید آوینی و صارمی الگوی عملی در عرصه قلم بشمار می‌روند که می‌توان با مطالعه منش شهدا در مسیر درست قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در ادامه با اشاره به تهدید ویروس کرونا و وضعیت استان در این زمینه گفت: متأسفانه خطر ویروس کرونا همچنان وجود دارد و با کمک رسانه‌ها باید این تهدید را به صورت مستمر به مردم بازگو کنیم تا بهداشت جدی گرفته شود.

وی اضافه کرد: رهایی از ویروس منحوس کرونا در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دعا و نیایش هم نیاز دارد و باید به ائمه توسل کنیم تا از این بیماری رها شویم.

آیت اله عابدینی اظهار داشت: به هر حال دوران کرونا تمام خواهد شد اما تا برچیده شدن بساط این ویروس در کنار توسل به دعا و نیایش باید بهداشت را به طور کامل رعایت کنیم تا مشکلات بیشتر نشود.

وی بیان کرد: قدردان خدمات ارزشمند و ایثارگرانه کادر درمانی و پزشکی استان هستیم و از خبرنگارانی که در این عرصه تلاش کرده اند نیز قدردانی می‌کنیم که در اطلاع رسانی موفق هستند؛ اما در کنار همه کارها باید دعا و نیایش به درگاه خداوند را هم جدی بگیریم.

آیت اله عابدینی با اشاره به عزاداری‌ ماه های محرم و صفر هم گفت: زنده نگه داشتن شعائر دینی و عزاداری‌ها یک رسالت دینی است؛ اما در این شرایط ضمن رعایت بهداشت و عمل به توصیه‌های کارشناسان ستاد کرونا و اجرای مصوبات باید شأن ماه محرم با دقت حفظ شود.

 

تصاویر مرتبط