پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۱

سرهنگ پاسدار، علیرضا حیدری فرمانده سپاه ناحیه امام حسن(ع) قزوین:

سردار دلها، سربازی واقعی برای ولایت بود

شهادت سردار سلیمانی به دست آمریکای جنایت کار، موجی از نفرت و خشم میان ایرانیان به راه انداخت و باعث اتحاد مردم و مسلمانان جهان و آزادگان جهان زیر چتر ولایت در مقابل رژیم ایالت متحده آمریکا و رژیم صهیونسیتی شد. این همدلی و وحدت در تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی به خوبی مشهود بود.

سردار سلیمانی در چهل سال گذشته، خدمات ارزنده ای به انقلاب اسلامی و مردم ارائه کرده است و به دلیل اخلاص، تقوا، ولایت مداری و مردم داری در قلب مردم جای ویژه ای داشت و امروز همه مسئولین باید با به کار بستن ویژگی های سردار سلیمانی در زندگی شخصی و کاری، خود، ادامه دهنده راه این شهید باشند.

یکی از ویژگی های بارز سردار سلیمانی، بریدن از دنیا و آخرت گرایی او بود،  حضور در میادین مختلف جهاد و شهادت حاکی از آن بود که وی به دنیا تعلق خاطر نداشت و خود را برای حضور در پیشگاه پروردگار از طریق شهادت آماده می کرد. همچنین خدمت به مردم را در الویت کاری خود داشت. سردار دلها فردی خدا محور و مخلص بود اخلاص و صداقت از جمله ویژگی های این سردار بزرگ بود که امروز اگر همین شاخصه در بین مردم به خصوص مسئولین باشد، بسیاری از موانع و مشکلات از پیش رو برداشته می‌شود.

حاج قاسم سلیمانی روحیه فداکاری ایثار و گذشت داشت و مجاهدی فداکار بود که قلبش مالامال از عشق و محبت به مومنان و مستضعفان بود، او تمام زندگی خود را وقف مردم و راه خدا کرده بود. یعنی اینکه حاج قاسم تمام دغدغه و ذهن و فکرش برای خدمت به مردم بود. علاوه بر این شجاعت و بی باکی سردار سلیمانی در برابر قدرت‌های عالم یکی دیگر از دلایل محبوبیت وی بود.

حاج قاسم وارد میدان که می شد ذره ای ترس به دل راه نمی داد. این امر برای همه ما درس بزرگی است که نباید از دشمنان مستکبر به خاطر عملکردشان بترسیم و عقب نشینی کنیم. همچنین سردار سلیمانی شخصیتی بودند در جایگاه بالای  مدیریتی در مسائل نظامی کشور.

 

ویژگی بعدی سردار دلها ولایت پذیری بود. او یک سرباز واقعی برای ولایت بود، وقتی وی در برابر رهبری و یا در حضور و همایش فرماندهان در برابری رهبری قرار می گرفت با تمام وجود یک سرباز واقعی برای ولایت بود. هر امری از ولایت برای ایشان صادر می‌شد، بدون چون و چرا به آن عمل می کرد..

سردار سلیمانی مجاهدی شجاع بود. وی همه مردم را دوست می داشت و به همه احترام می گذاشت. این باید یک درس برای همه ما باشد که خیلی از گروه بندی ها و جناح بندی ها باعث نشود که به کشور خود ضربه بزنیم؛ بلکه باید همه زیر چتر ولایت با اتحاد و همدلی با الگو قرار دادن  سردار عزیزمان سلیمانی بتوانیم خیلی از موانع و مشکلات کشور را حل و فصل کنیم،

سردار سلیمانی سرانجام به آرزوی دیرینه خود که شهادت در راه اسلام و قرآن بود، رسید. و با شهادتش موجب اتحاد بیش از بیش همه مسلمانان جهان در برابر استکبار شد. امروز ما هم باید با اتحاد و همدلی در برابر دشمنان ایستادگی کنیم و این انقلاب را که خون هزاران شهید مانند سردار سلیمانی‌ها به پای ان ریخته شده است را به دست آقا امام زمان(عج) بسپاریم.

 

 

تصاویر مرتبط