پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۱

درافشانی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین:

ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت؛ رویکرد شهرداری در اجرای برنامه های سالگرد شهادت سردار سلیمانی است

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین ضمن تسلیت نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی،گفت: فرهنگ ایثار و شهادت يكي از بخش هاي فرهنگ ناب اسلام و نتيجه والاترين ارزش هايي است كه يك انسان متعهد مي تواند به آن مقام دست يابد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین، محمد درافشانی افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در قرآن و سیره پیامبر گرامی اسلام مشهود و مؤکد است و زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی در ادامه به برنامه های انجام شده و برنامه های در دست اقدام سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اشاره و بیان کرد: ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت و ادای احترام به شهید مکتب مقاومت، شهید سپهبد قاسم سلیمانی، از جمله اهداف این برنامه ها است.

تبلیغات محیطی نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

درافشانی به تبلیغات محیطی برای برگزاری نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اشاره و عنوان کرد: :این تبلیغات محیطی شامل چاپ و نصب بنر، تیربرد و پوستر در سطح شهر است.

توزیع 500 جلد کتاب «سردار مقاومت» در میان شهروندان قزوینی

 این مسئول از دیگر اقدامات شهرداری قزوین به مناسبت گرمیداشت سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی را توزیع 500 جلد کتاب «سردار مقاومت» در میان شهروندان قزوینی ذکر کرد.

برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی در فضای مجازی

 

درافشانی از برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی در فضای مجازی خبر داد و گفت: این مسابقات شامل مسابقات ادبی شعر و داستان کوتاه، تصویرسازی، دلنوشته کودکانه و تولید محتوای وصیت نامه و ویژگی های سردار است.

 

برگزاری پویش صلوات و برپایی نمایشگاه عکس مجازی

وی در ادامه از برگزاری پویش صلوات «هدیه به سردار» به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد  و افزود: از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری می توان به برپایی نمایشگاه عکس مجازی با موضوع سردار دلها و مسابقه کتابخوانی اشاره کرد.

درافشانی خاطرنشان کرد: مشارکت سپاه ناحیه امام حسن (ع) در خرید بسته های فرهنگی و پخش در سطح شهر به مناسبت اولین سالگرد شهادات حاج قاسم سلیمانی، مشارکت با بسیج دانشجویی در برپایی نمایشگاه شهری در پیاده راه سبزه میدان و مشارکت در چاپ بنر به مناسبت سالگرد شهید سپهبد سلیمانی از دیگر اقدامات مشارکتی سازمان به شمار می‌رود.

نامگذاری یک خیابان به نام شهید قاسم سلیمانی

معاون شهردار قزوین همچنین به نامگذاری یکی از معابر اصلی شهر قزوین به نام شهید قاسم سلیمانی اشاره و بیان کرد: این نامگذاری با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر قزوین و به منظور ارج نهادن به مقام والای این شهید گرانقدر انجام شد.

 

اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سال 98

درافشانی اظهار داشت: فضاسازی شهری به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی از جمله اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در سال گذشته بود که این فضاسازی شهری شامل چاپ و نصب تیربرد، بنر و چاپ و توزیع بروشور و پوستر است.

 

وی برگزاری مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد سلیمانی در خانه های فرهنگ باران، دهخدا، خانه کودک بالن، خانه فرهنگ دانش، عارف، محمدیه، سنجیده، شهید نواب صفوی و خانه فرهنگ رز را از جمله اقدامات سازمان فرهنگی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در سال گذشته برشمرد که با هدف آشنایی کودکان با شخصیت والای شهید سلیمانی برگزار شد.

درافشانی گفت: از دیگر اقدامات شهرداری قزوین در سال گذشته را به مناسبت شهادت شهید سلیمانی می توان به مراسم "شبی قرآنی به یاد شهید سپهبد قاسم سلیمانی"  اشاره کرد که در مسجد امام خمینی (ره) برگزار شد.

وی افزود: همچنین برگزاری مراسم گرامیداشت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی از دیگر اقدامات شهرداری قزوین است که با حضور کارکنان برگزار شد.

درافشانی در خاتمه گفت: امیدواریم بتوانیم نام و یاد و مکتب شهید سپهبد قاسم سلیمانی را تا همیشه زنده نگاه داریم و ترویج دهیم و همچنان ادامه دهنده راه آن شهید بزرگوار باشیم..

تصاویر مرتبط